Karbon Peeling (Sivilce Tedavisi, Kırışıklık Tedavisi)

Karbon peeling lekelerin tedavisinde kullanılan, açık gözenekleri küçülten, cildi aydınlatmada yardımcı olan ve yaşlanma karşıtıkatkılı bir tedavi yöntemidir. Ayrıca renk bakımından açık renk olarak tabir ettiğimiz kıl probleminin giderilmesinde etkilidir.

Karbon Peeling İşlemi Nedir?

Karbon peeling lazer sistemleri ile uygulanan bir ağrısız bir tedavi yöntemidir. Cildi yenilerken aynı zamanda cilt problemlerini tedavi eden karbon peeling, özel olarak hazırlanan karbon solüsyonu ile birlikte kullanılır. İşlemden önce bu solüsyon cilde uygulanarak, cilt üzerinde 15-20 dk bekletilir. Açık olan gözenekler bu solüsyon yardımıyla emilerek işleme hazır hale gelir. Böylelikle lazer işlemi daha kolay gerçekleşir.

Uygulanan lazer işlemi sırasında ciltte bir miktar peeling işlemi görülmektedir. Isı ve ses dalgalarının etkisiyle daha etkili bir işlem gerçekleştirilir. İşlem sonucunda ciltte toparlanma ve gözeneklerin küçülmesi gözlemlenmektedir. Cildini gençleştirmek, cilt leke problemi yaşayanlar, genç görünmek isteyenler bu işlemden yararlanabilirler.

Peeling İşlemi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Karbon peeling işlemi önceden hazırlanan solüsyon sürülmesi, 15 – 20 dakika. Lazer uygulaması ile de 5-10 dakika da tamamlanır. Peeling işlemi 1-3 hafta aralıklarla tekrarlanabilir. Lekeler için uygulanacaksa 10 seans düzenli olarak işlem yaptırmak gerekir. Karbon peeling işlemi acısız bir işlemdir sadece çok hafif bit batma hissedilebilir. Peeling işleminin sonuçları 3-6 ay içinde gözle görülür iyileşme sunarak etkisi 1- 1,5 yıl devam eder.

İşlem Sonrasında Bir Yan Etki Görülür mü?

İşlem sonrasında misafirlerimiz günlük yaşamlarına geri dönebilirler. Herhangi bir yan etki görülmez. Belirli bir soyulma gözlenmediği için dış görünüşte önemli bir değişiklik söz konusu olmaz. Sosyal hayatınızı etkilemez. İşlem sonrasında sıcak banyo yapılmamasını önerdiğimiz gibi güneş koruyucu krem kullanmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.